Як шукати білі гриби в лісі

5 лютого 2023р.
720

Багатьох хто хоч раз був в лісі задав таке запитання: Як знайти білий гриб? Хтось пробує і витрачає на такі пошуки цілий день і не факт, що щось буде знайдено. Хтось сумнівається в своїх можливостях і навіть боїться спробувати…

Дам вам кілька порад, які допоможуть знайди не тільки білі гриби…

1. Спробуйте полюбити ліс: не викидайте сміття (навіть щось маленьке), не топчіть гриби, навіть якщо вони отруйні. Ведіть себе в лісі ніби ви в гостях. Не шуміть, не кричіть. Приємно буде не тільки вам, а іншим грибникам, які прийшли в ліс на тихе полювання.

2. Завжди будете уважні. В лісі можна заблукати. Завжди пам’ятайте: звідки ви прийшли і куди ви йдете. Якщо заблукали старайтесь рухатись завжди прямо, щоб не блукати на одному місці. Найкраще - якщо рухатися стежками. Можна орієнтуватися по сонцю, або GPS навігатором в смартфоні).

3. Ні коли не спішіть і не відволікайтеся. Під час пошуку - спробуйте присісти. Часто буває так, що якщо стояти не помітно грибів, а тільки ви присядете і подивитись по різних сторонах зможете побачити, що росте під травою або листям.

4. Часто зустрічаю грибників, які приходять на грибне місце і починають перекидати все листя в лісі. Після цього ліс виглядає ніби після урагану. Якщо листя не чіпати волога в землі під листям зберігається дуже довго і гриби ростуть навіть тоді коли немає дощів. Гриб коли виросте піднімає листя і після цього його легко можна знайти. Якщо розгрібати все листя, ви знайдете навіть маленькі гриби, які, можливо, ви навіть і не візьмете з собою, але така грибниця дуже скоро пересохне і гриби почнуть рости тільки після сильних дощів, і коли листя знову втрамбується. Краще знайти один красивий великий гриб і прийти на таке місце завтра, ніж пів дня перекидати листя, щоб визбирати найменші гриби. Не чіпайте листя!!!

5. Білі гриби ростуть в різних лісах: березовий, буковий, грабовий, хвойний, дубовий або в змішаних. Гриби люблять світло і вологу. Тому в густому темному лісі завжди менше грибів. Гриби полюбляють рости на стежках, в місцях де дуже багато моху, на межі - де зустрічаються різні види лісу, біля доріг, особливо біля старих доріг, якими вже рідко хто користується (тут більше світла і вологи). Гриби ростуть на вирубках лісу, або межі вирубки та лісу. Спробуйте спостерігати за лісом коли шукаєте гриби: знайшли гриб - шукайте біля нього ще гриби. Запам’ятайте це місце - можливо через кілька днів ви знайдете тут ще гриби. По своїх спостереженнях можу сказати: не важливо який гриб ви знайшли сьогодні, завтра, можливо післязавтра на цьому місці ви гарантовано знайдете той самий вид грибів, який знайшли тут вперше. Тому не лініться, зайдіть на таке місце через кілька днів, і якщо грибів не буде - не розчаровуйтесь і обов’язково поверніться сюди через деякий час.

Якщо зможете полюбити ліс - він вам обов’язково віддячить якщо не грибами, то ягодами, та хорошим відпочинком.

Роман Зотенко



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Макети календарних сіток на 2025 рік

Алла Белінська стала чемпіонкою рейтингового турніру в Хорватії

Як створити колонки в InDesign

У Львові нагородили учасників ХХХІІ обласних комплексних змагань «Спортивні Ігри Львівщини»

Як відремонтувати кнопку живлення комп’ютера

Як зменшити споживання електроенергії і розвантажити енергосистему країни

На чемпіонаті України серед ветеранів перемогла збірна важкоатлетів Львівщини

Боксери з Львівщини здобули перемогу на молодіжному чемпіонаті України