Збірник вітань до дня Української Повстанської Армії, Українського козацтва, захисників і захисниць України

Нехай на Вас усіх зійде Божа благодать, а душі наповняться любов’ю, щирістю й всепрощенням. Козацького здоров’я усім, щастя, незламної віри в Україну та її народ, надії та любові!


Сердечно вітаємо ветеранів визвольних змагань з (дата)річчям УПА! Ви йшли на вірну смерть заради волі України, серця, наповнені відвагою ущерть, у ті криваві дні й години Ви віддали без сумнівів народу. Багато вас у засвіт відійшло, лишивши пам’ять, усміх, вроду, для покоління, що від вас пішло.


Сьогодні, у світле свято Покрови Пресвятої Богородиці прийміть найщиріші вітання із Днем захисника України, яке ми в цьому році відзначаємо вдруге як державне свято, та з Днем Української Повстанської армії. Відзначення Дня захисника України саме у цей день тісно пов’язане з історичною традицією вшанування українського війська на Покрову Пресвятої Богородиці. День захисника України - це свято усіх, хто захищає свою Вітчизну, а також нагода згадати звитяги предків, які своїм ратними звершеннями здобули та відстояли нашу свободу і незалежність. Подвиг захисників України різних часів — це та велика і велична правда історії, яку не зможе спотворити і перекреслити жодна політична кон’юнктура. Українські повстанці всіх історичних часів є уособленням національного характеру, це – гідний взірець для молоді, яка доводить свою вірність єдиній соборній державі - Україні, відстоюючи вже в наш час у жорстоких боях на Сході її незалежність і цілісність. Щиро бажаю усім захисникам України здоров'я, завзяття, сили та єдності на шляху до відродження кращих національних традицій - в ім’я миру та спокою на українській землі. Нехай Богородиця, яка є покровителькою воїнів залишається заступницею для всіх українців та допомагає у нових звершеннях, захищає та надає сили для перемоги.


Вітаю Вас із святом, яке ми уже багато років святкуємо кожну осінь у день Покрови Пресвятої Богородиці. Бажаю Вам святкового настрою, міцного здоров’я, довгих і щасливих років життя, достатку у домівках і Божого благословення Вам і Вашим родинам, невичерпності сил та енергії для нових спільних здобутків у творенні вільної і процвітаючої держави, ім’я якій - Україна. Дякую Вам за неоціненний багаторічний внесок у розбудову Української держави. Низький уклін Вам за силу духу, глибоку віру і велику любов до України. Слава Україні!


Вітаємо Вас з днем Покрови Пресвятої Богородиці, з Днем українського козацтва, з днем створення УПА. Для кожного українця це свято є особливим. Адже саме Божа Матір - захисниця та покровителька українських козаків. Свої подвиги вони творили під благословенням Покрови. І ця дата вважається також датою заснування героїчної Української Повстанської Армії. Сьогодні ми дякуємо справжнім героям, якими так багата українська історія. Наша свобода, наша держава – це їх заслуга. Це вони своєю боротьбою, своєю кров’ю, своїм життям вибороли нам Україну. Низький уклін їм за нашу Незалежність, за нашу державу, за Україну!


Звертаюся до вас із глибокою повагою та подякою за ваш героїзм і жертовність. 70 років тому, в день Покрови Пресвятої Богородиці, Провід Організації Українських Націоналістів покликав Українську Повстанську Армію взятись до зброї та боротись за право українців мати власну державу. Так з’явилась єдина тогочасна армія, яка відкрито воювала за незалежну Україну з усіма ворогами українського народу. Усвідомлюючи смертельну небезпеку для свого життя, тисячі воїнів УПА поклали свої голови за Україну на стежках найкривавішої війни в історії людства, а ті, хто вижив, гідно пройшли випробування тюрмами, таборами та засланнями. Проте ці жертви не були марними. Адже сьогодні українці мають свою державу, хоча боротьба за українську Україну ще триває, а визнання Героїв ОУН-УПА на державному рівні залишається іспитом на державницьку зрілість українців. Для багатьох поколінь українців ви завжди будете прикладом глибокого патріотизму та незламності духу, а день створення УПА – буде святом української сили духу, мужності, слави та звитяги. Тож нехай свято Покрови стане для нас усіх національним днем пам'яті геройського чину та слави українського війська.


Від імені нового покоління, висловлюю глибоку шану і вдячність Вам, учасники національно-визвольної боротьби за незалежність України, та від щирого серця вітаю із славним (дата)річчям утворення УПА! З Богом і Україною в серцях, чисті душею, силою волі, мудрістю, благородством і братерством – такими Ви живете у нашій пам’яті, у пам’яті доброзичливого до нас світу. Адже Ваш подвиг, подвиг ОУН-УПА, справді таки не має аналогів в історії. Ви, які наважилися стати на прю з двома найпотужнішими мілітарними державами, показали всьому світовому співтовариству приклад, як потрібно протистояти ворогам-чужинцям. Ваш чин став прикладом боротьби для наступних поколінь українців, символом величі духу нашого народу, його безсмертя та незламної волі до власного державотворення.


14 жовтня ми відзначатимемо славетне християнське свято – Покрови. За однією з версій, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ'я — Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячий молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за оповіданнями, з'явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами. Це напевне легенда. Але не легендою є те, що 14 жовтня 1942 року на українських землях постала Українська Повстанська Армія! Армія без держави – часто кажуть історики. Армія, без якої не було б сьогодні держави – кажемо ми з Вами. Закликаю Вас всіх 14 жовтня привітати своїх дідів та бабусь, батьків, просто знайомих, котрі своєю кров’ю здобували для нас Незалежність в боротьбі! Я вітаю всіх з цим справжнім українським святом – святом козацької звитяги та вірності ідеалам!


1 2 3